Środa, 23 Maja 2018, imieniny: Iwony, Dezyderego złóż życzenia » Serwis informacyjny gazetaolsztynska.pl Portal Warmii i Mazur WM.PL
www.gazetaolsztynska.pl » Olsztyn » Prezydent Olsztyna przeciwko rodzynkom
2009-06-25

Prezydent Olsztyna przeciwko rodzynkom

W olsztyńskim Gimnazjum nr 3 przy ul. Kołobrzeskiej, bezpłatnej szkole prowadzonej przez stowarzyszenie, nadal będzie obowiązywała rejonizacja. Tak zdecydował prezydent Olsztyna. Oznacza to, że szkoła wciąż będzie musiała przyjmować wszystkie dzieci, które są zameldowane w obwodzie obejmującym to gimnazjum.

Fot. Zbigniew Woźniak

Gimnazjum jest prowadzone przez stowarzyszenie. Jest jednak nadal szkoła publiczną. Dlatego obowiazuje je rejonizacja. Gimnazjum uchodzi za jedno z najlepszych w Olsztynie. Uczą się w nim zarówno dzieci z rejonu i z innych części Olsztyna. Te ostatnie przyjmowane są na podstawie konkursu świadectw. Dyrekcja szkoły wystapiła do ratusza z prosba o zniesienie rejonizacji.

— Nie może być tak, że dyrekcja "trójki" będzie wybierać sobie "rodzynki", a nie dzieci, które powinny uczęszczać do tej szkoły. Od 2006 roku mamy w Olsztynie uchwałę określającą obwody dla szkół i trzeba się tego trzymać — uzasadnia swoją decyzję prezydent Piotr Grzymowicz.

— W takim razie 30 czerwca zamykam rekrutację — zapowiada Janusz Rączkiewicz, dyrektor gimnazjum. — Co roku w lipcu uczniowie, którzy nie dostali się do wybranego gimnazjum, przemeldowują się i chcą się uczyć się w mojej szkole. W ubiegłym roku takich przypadków było tyle, że musiałem utworzyć dodatkowo jedną klasę.
Agnieszka DeoniziakDodaj komentarz

zgłoś nadużycie Janaya, Utworzony: 2016-05-21 19:44:52, IP: 188.143.*.*

Hey, kilelr job on that one you guys! http://zytaccj.com oryiei [link=http://rgueybb.com]rgueybb[/link]

zgłoś nadużycie Lilian, Utworzony: 2016-05-21 19:44:47, IP: 188.143.*.*

It's like you're on a misoisn to save me time and money! http://nepemgyvxc.com ixqadcpffhk [link=http://zyrfnt.com]zyrfnt[/link]

zgłoś nadużycie Emeline, Utworzony: 2016-05-21 13:06:29, IP: 188.143.*.*

Got it! Thanks a lot again for helinpg me out!

zgłoś nadużycie Nona, Utworzony: 2016-05-21 13:06:24, IP: 188.143.*.*

Inoamrftion is power and now I'm a !@#$ing dictator.

Edytor Sp. z o.o. informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
oceń artykuł:
( 3.33 )      może być