Środa, 23 Maja 2018, imieniny: Iwony, Dezyderego złóż życzenia » Serwis informacyjny gazetaolsztynska.pl Portal Warmii i Mazur WM.PL
www.gazetaolsztynska.pl » Olsztyn » Strach Stacha przed eksmisją

2009-10-03

Strach Stacha przed eksmisją


Jestem nieźle schorowany. Mam problemy z kręgosłupem — jeżdżę na wózku, a w domu chodzę o kulach. Na ulicy nie daję rady poruszać się o własnych siłach. Męczą mnie zawroty głowy. Kończą mi się leki i nie wiem, co będzie dalej. Pieniędzy też mam niewiele. Dostaję niespełna 800 zł. Na leki wydaję miesięcznie 200 zł. Przyszło do mnie pismo, że muszę natychmiastowo spłacić dług za czynsz, czyli ponad 21 tysięcy złotych. Najpierw przestałem płacić za telewizję, a potem za mieszkanie. Wiem, że powinienem płacić, ale nie daję rady.

Fot. www.codziennikprawny.pl

Ze względu na swoje choroby nie mogę pracować. Potwierdza to zaświadczenie, jakie otrzymałem w 1993 roku. Ale jestem złotą rączką i nadmiar wolnego czasu potrafię sobie zagospodarować. Wymyślam liczne wynalazki. Gdyby zostały wprowadzone w życie, nie borykalibyśmy się z konfliktami i kryzysem. Mam naprawdę dużo do zaoferowania dla Polski i świata. Wynalazłem całą gamę pojazdów wojskowych. Są to bezpieczne śmigłowce, szybkie czołgi i okręty. Mam też ofertę dla ludności cywilnej. Wynalazłem całoroczną uniwersalną oponę dla samochodów, która w czasie jazdy i zmiany temperatury zmienia kształt. Dzięki mojej oponie nie byłoby tylu wypadków. Oferuję też najbezpieczniejszy samochód świata, który nazywam — ze względu na jego kształt — jajeczkiem. Zaprojektowałem wózek inwalidzki napędzany ręcznie o dużo większych możliwościach trakcyjnych niż dzisiejsze wózki. Na swoim koncie mam też materac do spania dla osób z problemami narządów ruchu.

Pisałem do wielu instytucji, ale nikt nie zainteresował się moimi wynalazkami. Jestem zawiedziony, bo mam wiele wykresów i rysunków. Mam przede wszystkim wiedzę na temat wszystkich maszyn.

Dziś jestem przerażony, że grozi mi eksmisja. Nie płaciłem, wiem. Ale zależy mi, by zostać w swoim mieszkaniu. Bardzo bym chciał, aby ktoś mi je wykupił.

Stanisław Z., not. ar

Zbigniew Karpowicz, dyrektor Zakładu Lokali i Budynków Komunalnych
— Sprawa jest prosta — jeśli ktoś nie płaci czynszu, grozi mu eksmisja. Najpierw wysyłamy pismo z prośbą o jak najszybszą spłatę długu. Jeśli to nie skutkuje, wypowiadamy umowę najmu i sprawę kierujemy do sądu, który wydaje wyrok. Jeśli zasądzi eksmisję, gmina musi znaleźć lokal socjalny. Pan Stanisław ma bardzo wysokie zadłużenie. Średnie zadłużenie naszych lokatorów wynosi ok. 1,5 tys. zł. Jeśli otrzyma lokal socjalny, będzie miał czynsz mniejszy o połowę. Teraz pan Stanisław mieszka sam na 70 mkw. i pewnie zostanie mu przyznana kawalerka. O pomoc może zwrócić się do MOPS-u.

Dodaj komentarz

Edytor Sp. z o.o. informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
oceń artykuł:
( 0 )      nie oceniany