Piątek, 18 Stycznia 2019, imieniny: Piotra, Małgorzaty złóż życzenia » Serwis informacyjny gazetaolsztynska.pl Portal Warmii i Mazur WM.PL
www.gazetaolsztynska.pl » Olsztyn » Zróbmy coś razem z korkami w Olsztynie!
2010-06-23

Zróbmy coś razem z korkami w Olsztynie!

Przebudowy ulic, remonty, brak zielonej fali – to główne powody frustracji olsztyńskich kierowców. Korki w naszym mieście są tak duże, że w godzinach szczytu przejazd z centrum na Jarot zajmuje ponad pół godziny. Jeżeli nie możemy nic z nimi z robić, musimy nauczyć się z nimi żyć. Zapraszamy naszych Czytelników do wspólnej zabawy.

Fot. Czykwin Grzegorz

„Artyleryjska w godzinach 15.00-16.00 to makabra. Nie mogę zrozumieć dlaczego tak wcześnie zamknięto dla ruchu drogę jednokierunkową w kierunku ratusza (pod wiaduktem). Spełniła ona dotychczas rolę swoistego zaworu bezpieczeństwa. Od ponad tygodnia wyłączona i... nic” - tak swoje zmagania na olsztyńskich drogach opisał jeden z kierowców.

SONDA
Jak długo stoisz w korkach w Olsztynie?
  zobacz wyniki >

Olsztyn staje się miastem zakorkowanym. Prosimy o informację, gdzie są największe korki w mieście. Na aktywnych kierowców czeka nagroda. Wysyłajcie sms-y, mms-y - 502 499 877, piszcie maile: internet@gazetaolsztynska.pl!

>>> Kierowcy potrzebowali aż godziny, żeby przejechać przez ulicę Artyleryjską
>>> Olsztyn. Coraz większy ruch na placu budowy nowej Artyleryjskiej
>>> Remont Artyleryjskiej - zaczęło się wielkie wyburzanie
>>> Wstawiają pale przy ulicy Artyleryjskiej
>>> Korki na Artyleryjskiej - jest źle, a będzie jeszcze gorzej
>>> Wizualizacja ArtyleryjskiejProponujemy też formę zabawy. Opiszcie swoją drogę w korku! Wypełnijcie formularz. Na najciekawsze opinie czeka nagroda-niespodzianka.


Oto zgłoszenia naszych Internautów:

1) Moja droga w korku środa, 22:44: Jest godz. 8.40. Jadę od strony ul. Wojska Polskiego w kierunku centrum. Wyjazd z drogi podporządkowanej zajął mi ok. 2 min - więc nie jest źle. Przede mną gigantyczny korek, skręcające w kierunku ul. Dąbrowskiego ciężarówki łamiące się w pół, samochody wyjeżdżające z Lukoil'a, a na środku skrzyżowania przy "Kolorowej" roboty drogowe.

W oddali widzę, zielone światło przy cepeenie, jednak w dalszym ciągu stoję w miejscu. Autobus wyjeżdżający z przystanku próbuje wjechać na lewy pas - z trudem po paru minutach udaje mu się to. Mija dobre 5 minut myślę, że mój samochód przetoczył się jakieś 1,5 metra - całkiem niezły widok. Jednak dalej nie jest już tak kolorowo, bo korek jest gigantyczny a ja na zielonym świetle dalej stoję.

Minęły mnie 3 razy światła zielone, podczas których przejechałam kilka metrów. W ciągu ostatnich 10 minut przebyłam drogę 15 metrów! W końcu dojeżdżam do świateł, mam zielone ale stoję na wysokości wysepki przy ul. Dąbrowskiego, gdyż samochody na wiadukcie w stronę centrum stoi w bezruchu. Po ok. 10 minutach udaje mi się wjechać na wiadukt. Na wysokości skrzyżowania z ul. Skłodowską dalej stoję w korku, gdyż trzeba przepuścić samochody stojące w zakorkowanej ul. Skłodowskiej. Po ok. 5 minutach udaję mi się wjechać na ul. 1-go Maja.

Powodem tego korku były roboty drogowe na pasie do skrętu w ul. 1-go Maja. Przejechanie ok. 300- 400 metrów zajęło mi prawie 30 min. Olsztyn jest miastem zakorkowanym i trzeba coś z tym
zrobić!!

2) Ostrzeżenie przed korkami: Codziennie jeżdżę Artyleryjską, na szczęście nie w godzinach szczytu, ale i tak stoję w korkach. Wcześniej można było uciec z korków w Wyzwolenia, teraz jest tam zakaz wjazdu, a NIC się nie dzieje! Ludzie otwórzcie te ulice, zawsze to jakaś droga
ucieczki!

3) Moja droga w korku, czwartek, 16:52: Codziennie jeżdżę z centrum na Jaroty:
1. skręt z Emilii Plater w Reja do Kościuszki i tu pierwsze problemy: raz, że światła na skrzyżowaniu Kościuszki z Reja są tak ustawione, że często ulica jest zablokowana i po prostu nie można skręcić. Ostatnio coś remontują i jest zajęty prawy pas na Kościuszki, więc ustawione są barierki i zabrana połowa pasa dla jadących do Kościuszki. Korek do ul. 22 stycznia.
2. skręt z Reja w Kościuszki. Światło zielone dla skręcających w prawo jest razem ze światłem zielonym dla pieszych, w efekcie, mimo zielonego samochody stoją.
3. Kościuszki przy budowie osiedla nad rzeką zajęty jest jeden pas. Dalej jako tako, do skrzyżowania Pstrowskiego z Sikorskiego
4. skręt w prawo z Pstrowskiego w Sikorskiego. Światła są ustawione tak, że korek sięga zazwyczaj do ul. Kasprzaka
5. ulica Sikorskiego poprzecinana światłami, zazwyczaj niezsynchronizowanymi, w efekcie na co drugich należy stać i to w wariancie optymistycznym.
6. skrzyżowanie Jarockiej z Sikorskiego i kolejne światła. Tu, mimo że często jest pusto by skręcić w Jarocką, trzeba odstać swoje.

Podsumowanie:
Sytuacje radykalnie poprawiłoby zainstalowanie stałych zielonych strzałek dla skręcających w prawo. Na siłę uszczęśliwia się kierowców fundując im postój, traktując ich jakby byli pozbawionymi inteligencji i odruchów samozachowawczych i widząc zieloną strzałkę za wszelką cenę powodowali wypadki.

Korki - codzienna udręka

Treść:
Podpis:
Wyrażam zgodę na publikację
 
Galeria zdjęć (15): Korki na Artyleryjskiej
fot. Paweł Kicowski
Korki na ArtyleryjskiejKorki na ArtyleryjskiejKorki na ArtyleryjskiejKorki na Artyleryjskiej
Korki na ArtyleryjskiejKorki na ArtyleryjskiejKorki na ArtyleryjskiejKorki na Artyleryjskiej
Korki na ArtyleryjskiejKorki na ArtyleryjskiejKorki na ArtyleryjskiejKorki na Artyleryjskiej
Korki na ArtyleryjskiejKorki na ArtyleryjskiejKorki na Artyleryjskiej

Dodaj komentarz

Edytor Sp. z o.o. informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
oceń artykuł:
( 5 )      znakomity :)